Słodycze reklamowe z nadrukiem w marketingu producentów piwa

Słodycze reklamowe
Słodycze reklamowe

W dzisiejszych czasach gadżety różnego rodzaju, zwane reklamowymi albo firmowymi, odgrywają rosnącą rolę w reklamie firm prywatnych i innych instytucji. Ważne jest przy tym to, że gadżety te są eleganckie wizualnie, przydatne w sytuacjach codziennych, ponadto mogą mieć wiele specjalnych cech i dodatków, dodających im ogólnej atrakcyjności. Warto, aby gadżety te nosiły nadruki. Warto też, aby reklamodawca, dystrybuując omawiane gadżety, miał na uwadze wzrost sympatii dla firmy ze strony klienta – podejmując w tym celu odpowiednie działania. Jakie mogą to być działania? Otóż gadżety, o których mowa, można dystrybuować wśród klientów na kilka sposobów.

Po pierwsze, słodycze reklamowe (przykład gadżetów) mogą być one rozdawane przechodniom na ulicach. Robią tak np. producenci napojów alkoholowych, w tym piwa. Marki te przeżywają okres bardzo silnego wzrostu konkurencji, stąd też ich taktyka reklamowa zmierza do podejmowania działań masowych. Rozdawanie gadżetów przechodniom jest jednym z takich działań.

Warto zaznaczyć, że słodycze reklamowe producentów piwa noszą nadruki, o których już też pisano. Nadruki te są umieszczane na gadżecie w celu podniesienia poziomu jego atrakcyjności, ponadto też nadruk ten spełnia rolę w pełni reklamową – marka jest promowana stale, bo na gadżecie widnieje jej logo oraz nazwa. Co może być treścią takiego nadruku, poza logo i nazwą firmy? Może to być np. hasło reklamowe, ewentualnie atrakcyjny motyw graficzny. Jak wspomniano, atrakcyjność jest tu bardzo ważna, więc trzeba o nią dbać.

Wracając do kwestii dystrybuowania wśród klientów, producenci piwa mogą swoje słodycze reklamowe z nadrukiem rozdawać także w sklepach i innych punktach handlowych, gdzie sprzedaje się piwo danego producenta. Punktów takich jest bardzo wiele, stąd nie jest to problemem. Rozdawanie w tym przypadku dotyczy nie wszystkich klientów danego sklepu, a tylko tych, którzy zakupili odpowiednie piwo, tzn. produkt danej firmy. Klient, otrzymawszy taki podarunek, bardzo chętnie kupi piwo tegoż producenta raz jeszcze.